رساله
رساله

دانلود رساله مجتمع تفریحی توریستی اقامتی


21,000 تومان

آخرین بروزرسانی : 2 جولای, 2019

رساله مجتمع تفریحی توریستی اقامتی شامل 123 صفحه در اختیار شما قرار داده تا با توجه به زمان بردن جمع آوری اطلاعات در کمترین زمان به کاملترین رساله در این باب دست پیدا کنند. که در زیر به فهریت مطالب آن پرداخته ایم.وب سایت معماری نوین ارچ ارائه دهنده پروژه معماری و پاورپوینت معماری دروس دانشگاهی درتمامی مقاطع تحصیلی می باشد.پروژه های مورد نظر خود را از فروشگاه معماری با بیشترین تخفیف وبالاترین کیفیت دریافت کنید.

چکیده

این مقاله یک طرح پژوهشی در مورد خدمات حمل و نقل و پذیرایی در راههای بین شهری و شهرهای توریست پذیر در ایران است و در آن جایگاه مجتمع های “توریستی اقامتی خدماتی بین راهی”)مجتمع های خدماتی رفاهی ومجتمع های تفریحی توریستی) مورد بررسی قرار گرفته است. تا کنون برنامه ریزی استقرار این مجتمع ها بیشتر بر عهده مهندسان حمل و نقل بوده است، لیکن با توجه به اینکه عملاً این مجتمع ها کارکردهایی فراتر از تامین خدمات رهگذران جاده ها بر عهده دارند، ضروری به نظر می رسد که ضمن توجه به اصول محتوایی، ابعاد منطقه ای و فرا منطقه ای این مجتمع ها نیز در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد.

 پیش گفتار

چند سالی است که احداث مجتمع های “توریستی اقامتی خدماتی بین راهی”در جاده های کشورو در کنار آثار تاریخی به منظور رفاه حال مسافران و جذب هرچه بیشتر توریست داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته است ولیکن قابلیت بلقوه بسیاری در این مجتمع ها نهفته است که میتوان از آنها در جهت نیل به اهداف بزرگتری همچون «توسعه منطقه ای» و «توازن منطقه ای » بهره برد. از سوی دیگر در نظر گرفتن نقش های جدید برای این مجتمع ها ضمن آنکه می تواند گام مهمی در جهت توسعه پایدار مناطق تلقی گردد باعث آن می شود که ادامه فعالیت این مجتمع ها و گسترش دامنه فعالیت آنها از نظر اقتصادی توجیه پذیر باش