آموزش رفع نشتی و تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

آموزش رفع نشتی و تعمیر ماشین لباسشویی

آموزش رفع نشتی و تعمیر ماشین لباسشوییReviewed by مدیر فنی سایت on Apr 21Rating:

تعمیر ماشین لباسشویی شاید در نگاه اول کار بسیار سخت به نظر برسد ولی اینگونه نیست . چنان چه با مشاهده کوچکترین مشکل جهت تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایید ،از خرابی و مشکلات اساسی تر در امان خواهید بود . ما در این مطلب قصد داریم لیستی از مواردی که موجب نشتی در ماشین لباسشویی می شود را توضیح دهیم تا بررسی به موقع هر یک از آن ها از خرابی و نشتی ماشین لباسشویی جلوگیری کرده باشید . با سرویس برتر همراه باشید .

عیب یابی ، رفع نشتی و تعمیر ماشین لباسشویی  

اولین چیزی که در زمان نشتی ماشین لباسشویی باید بررسی شود ، شیلنگ ها هستند . در داخل ماشین لباسشویی انواع مختلفی شیلنگ وجود دارد . یکی از مهم ترین و معمول ترین شیلنگ ها در ماشین لباسشویی ، شیلنگ تخلیه و آب می باشد . یکی از موارد رفع نشتی در انواع ماشین لباسشویی بدون در نظر گرفتن برند آن بررسی شیلنگ آب در هر دو طرف می باشد . در صورت نیاز آن را با آچار سفت و محکم ببندید تا نشتی از آن قسمت نداشته باشد .

شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در قسمت پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و احتمال دارد به درستی به لوله فاضلاب خانگی متصل نشده باشد . با بررسی کامل مطمئن شوید که نشتی آب از ماشین لباسشویی مربوط به لوله فاضلاب یا شیلنگ تخلیه نیست .در صورتی که یکی از شیلنگ های داخلی که شیر ورودی آب را به مخزن جاپودری متصل می کند ، دارای نشتی باشد ، مشکلاتی را به وجود می آورد . جهت رفع نشتی آن قسمت و تعمیر ماشین لباسشویی از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید .

آموزش رفع نشتی و تعمیر ماشین لباسشویی

سرویس برتر با بکارگیری افراد متخصص و باتجربه در این زمینه خدمات با کیفیتی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد . جهت ارتباط با کارشناسان مجموعه سرویس برتر به وبسایت آن مراجعه نمایید . متخصصین مجموعه برتر پس از اعزام به محل مورد نظر با بررسی کامل قسمت های مختلف ماشین لباسشویی عیب یابی و رفع نشتی و تعمیر ماشین لباسشویی را با دقت انجام می دهند .

چنان چه نشتی آب از ماشین لباسشویی زمان شستشوی لباس ها باشد ، اطراف پمپ تخلیه باید بررسی شود . اگر نشتی از پمپ ماشین لباسشویی باشد لازم است تعویض گردد . قبل از هر گونه بررسی و کنترل قسمت پشتی ماشین لباسشویی برق را قطع نمایید تا خطر برق گرفتگی برای شما اتفاق نیفتد . شیربرقی در ماشین لباسشویی ورود آب سرد و گرم را به ماشین لباسشویی بررسی می کند . این شیر در قسمت پشت ماشین لباسشویی جایی که شیلنگ های آب به ماشین لباسشویی متصل هستند قرار گرفته است . با برداشتن پنل بالایی شیر برقی قابل دسترسی می باشد . در صورتی که نشتی آب ماشین لباسشویی از پشت آن در زمان چرخه پرشدن آب مشاهده می کنید علت آن خرابی شیر ورودی آب خواهد بود .با بررسی و کنترل شیلنگ های ورودی آب و اتصال درست هر یک از آن ها می توانید از نشتی و تعمیر ماشین لباسشویی جلوگیری کنید .

لاستیک درب ماشین لباسشویی جهت آب بندی مخزن و در ماشین لباسشویی کاربرد دارد . هرگونه پوسیدگی ، پارگی یا آسیب به این لاستیک می تواند نشتی آب را در ماشین لباسشویی به همراه داشته باشد .چنان چه نشتی آب در نزدیک درب ماشین لباسشویی باشد باید لاستیک درب را بررسی کنید . پس از بررسی لاستیک درب برای تعویض آن نیاز است که قسمت جلوی ماشین لباسشویی جدا شود . در زمان تعویض و تعمیر ماشین لباسشویی از قطع بودن جریان برق اطمینان داشته باشید . زبانه درب وظیفه محکم و سفت نگه داشتن درب در زمان شستشو می باشد . زبانه درب از بازشدن درب در زمان شستشو جلوگیری می کند . چنان چه زبانه درب پوسیده و آسیب دیده باشد درب محکم بسته نمی شود. زبانه درب را باید هر چند وقت یکبار بررسی کرد و در صورت مشکل آن را تعویض کرد .

خدمات تخصصی سرویس برتر شامل تعمیر و سرویس کامل لوازم خانگی زیر نظر افراد متخصص آن می باشد . برای برقراری ارتباط با بخش پشتیبانی و مشاوره با کارشناس های مجموعه به وبسایت سرویس برتر مراجعه کرده و مشکلات خود را با کارشناسان در میان بگذارید . آن ها با بررسی مشکل بیان شده نیروی متخصص خود را در کوتاه ترین زمان به محل مورد نظر اعزام می کنند تا مشکل خرابی مشتریان خود را برطرف نمایند .

 

درباره نویسنده