سیستم های تصفیه هوا

سیستم های تصفیه هوا

سیستم های تصفیه هواReviewed by مدیر فنی سایت on Dec 28Rating:

در کشور ما به ویژه در شهرهای بزرگ آلودگی هوا یکی از مشکلات زندگی شهر نشینی است. در برخی از ماه های سال بخصوص در فصل زمستان که هوای سردتری دارند این میزان آلودگی به بالا ترین مقدار خود می رسد که این میزان از آلودگی نه تنها برای کسانیکه مشکلات تنفسی و بیماری هایی مانند تنگی نفس، آسم و … دارند خطرناک می باشد بلکه برای تمامی افراد جامعه عنصری خطرناک و مضر به شمار می آید.

طبق تحقیقات میزان آلودگی در محیط های بسته همواره از آلودگی در فضای باز بیشتر می باشد بنابراین انسان ها در داخل ساختمان ها و فضای بسته نه تنها از مضرات آلودگی هوا در امان نیستند بلکه بیشتر در معرض خطرات آن هستند. برای مقابله با مشکلات ناشی از آلودگی هوا می توان از دستگاه هایی تحت عنوان دستگاه تصفیه هوا استفاده کرد.

 

تصفیه هوا دستگاهی است که با جذب ذرات معلق هوا ، آلودگی های هوای محیط ، بوها و رایحه های نامطبوع به تنفس راحت تر همراه هوای پاک و تمیز کمک می کند. دستگاه های تصفیه هوا بر اساس نوع قرار گیری در محیط به چند دسته اصلی تقسیم می شوند.

انواع تصفیه هوا

این دستگاه از لحاظ نوع نصب و قرارگیری در محیط به چند دسته اصلی تقسیم می شوند.

دستگاه تصفیه هوای رومیزی

این دستگاه ها با داشتن ابعاد کوچک و مناسب و در سایزهای گوناگون قابل نصب در تمامی نقاط منزل و ساختمان می باشند که دارای چرخش هوای مناسب می باشد.

یکی از قویترین دستگاه های تصفیه هوا دستگاه تصفیه هوای سانیو می باشد برای خرید این دستگاه ها می توانید به وبسایت تخصصی ونداد تجهیز مراجعه کنید.

دستگاه تصفیه هوای ایستاده

تصفیه هواهای ایستاده با داشتن ظرفیت هوای خروجی بالاتر و همچنین ابعاد بزرگتر نسبت به دستگاه های رومیزی مناسب استفاده در ادارات ، بانکها و … می باشد.

دستگاه تصفیه هوای اتومبیل

با توجه به آلودگی داخل خیابان ها یکی از محیط هایی که دارای میزان آلودگی بالا می باشد فضای داخل اتومبیل هاست. این تصفیه هواها با اتصال به فندک ماشین و یا داشتن باطری قلمی کار می کنند و با قرار گیری روی داشبورد ماشین می توانند هوای داخل اتومبیل را به هوای قابل تنفس و پاک تبدیل کنند.

دستگاه تصفیه هوای همراه

یکی دیگر از انواع دستگاه های تصفیه هوا نوع همراه آنهاست که به طور مثال با قرار گرفتن دور گردن باعث می شوند تا هوای تنفسی که وارد بینی می شود تا حد زیادی بدون آلودگی و ذرات معلق و یا بوهای نامطبوع باشد.

انواع فیلترهای دستگاه های تصفیه هوا

امروزه در تصفیه هواها برای از بین بردن کامل آلودگی ها از فیلترهای مختلفی استفاده می شود که هوا با عبور از هر کدام از این مراحل فیلتراسیون یک مرحله به هوای پاک تر نزدیک می شود.

پیش فیلتر

پیش فیلتر ها که عموما قابل شستشو می باشند و با قرار گرفتن در دستگاه باعث می شوند که ذرات ریز و درشت نظیر مو ، پرز و ذرات معلق هوا جذب شوند.

فیلتر هپا

بهترین و رایج ترین نوع فیلتر دستگاه های تصفیه هوا فیلترهای هپا می باشند که توانایی جذب ذرات معلق هوا تا ۹۸ درصد و شفاف سازی هوای محیط و همچنین توانایی جذب ویروس ها و باکتری های کوچکتر از ۰٫۱ میکرون را دارند.

فیلتر کربن فعال

از واکنش شیمیایی بین کربن و اکسیژن ماده ای تولید می شود که به آن ها کربن اکتیو می گویند. که انواع مواد مضر شیمیایی مانند بوی سیگار، ذرات شیمیایی و … را با قدرت بالا جذب میکنند.

فیلتر پلاسما

این فیلترها با داشتن خاصیت الکتریکی ذرات معلق و گرد و غبار موجود در هوا را جذب می کنند.

فیلتر هگا

این فیلتر به همراه فیلتر لامپ UV نوین ترین مدل های فیلتراسیون در دستگاه های تصفیه هوا می باشند. این فیلترها از ماده نیمه رسانا دی اکسید تیتانیوم تشکیل شده اند که مانع از تشکیل شدن و فعال شدن ویروس ها در محیط می شوند.

فیلتر لامپ UV

این فیلترها با تابش اشعه UV ماوراء بنفش با قابلیت ضدعفونی کننده ی بالا از بین برنده ی میکرو ارگانیسم های ریز موجود در هوا مانند باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می باشند. لامپ UV با داشتن خاصیت ضد عفونی کنندگی بالا مواد و ذرات معلق در هوا را تا ۹۷٫۶ درصد جذب می کند.

گارانتی و خرید

برای دریافت مشاوره قبل از خرید و محاسبه دستگاه تصفیه هوا مناسب با محیط مورد نظرتان می توانید با کارشناسان ونداد تجهیز تماس بگیرید.

کلیه دستگاه های تصفیه هوا در وبسایت تخصصی ونداد تجهیز با گارانتی معتبر شرکتی و با نازل ترین قیمت ها ارائه می شود.

درباره نویسنده